Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

OCAK 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek’in Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı en çok “okul sorunları” için aranıyor

Çilek’in Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı hizmeti ailelerden yoğun ilgi görüyor. Ebeveynlerin çocuklarıyla ilgili sorularına cevap veren Çilek Mobilya Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı danışmanı uzman Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü, aramaların daha çok anneler tarafından yapıldığını belirtirken şimdiye kadar yüzlerce çocuğun sorunlarına yol gösterici olduklarını belirtiyor.

 

Ailelerin çocuklarıyla daha sağlıklı bir iletişim kurabilmesi için Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı ile çocukların hayatını kolaylaştıran Çilek, tasarımları ile çocukların hayallerini gerçekleştirmenin yanında sorunlarına da çözümler üreterek hem çocuklara hem de ailelere her türlü desteği sağlıyor.

 

‘Ücretsiz Çilek Aile Rehberlik Hattı’nda uzman Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü’ den çocuklarıyla ilgili sorularına cevap bulan ebeveynler aldıkları destek ile çocuklarını her konuda daha doğru bir şekilde yönlendirebiliyor. Arayan tüm ebeveynlerin bilgilerinin gizlilik altında tutulduğu hattı arayanların sayısı her geçen gün artıyor.

 

Anneler Telefonla Babalar E-mail ile Ulaşıyor

 

Aileler ile çocukları arasında doğru ilişkilerin kurulmasına yardımcı olduklarını söyleyen Çilek Aile Rehberlik Hattı danışmanı Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü, bu hizmet aracılığıyla daha çok küçük şehirlerdeki ailelerin çocuklarının sorunlarını çözdüklerini belirtirken bunun nedenini küçük yerlerde psikoloğa erişimin daha az olmasını gösteriyor. Daha çok annelerin aradığını vurgulayan Görgülü, babaların ise e-mail aracılığıyla ulaşmayı tercih ettiklerini ifade ediyor.

 

İlk Arama Bakü’den

 

Çilek aracılığıyla şimdiye kadar yüzlerce çocuğun sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Görgülü, yurt dışından da ailelerin aradığını, hatta ilk aramanın da Bakü’den geldiğini söylüyor.

 

En Fazla Okul Sorunları, Yeme İçme Alışkanlıkları ve Kıskançlık Soruluyor

 

Ebeveynlerin çocukları ile ilgili her türlü soru ve sorunlarına çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten Yeşim Yaşa Görgülü, ailelerin en çok okul sorunları ile ilgili aradıklarını, daha sonra yeme içme alışkanlıkları, kıskançlık ve uyku düzeni ile ilgili soruların yöneltildiğini belirtiyor. Sırasıyla en çok sorulan diğer konuları ise şöyle sıralıyor; yaramazlık, konuşma ve dil gelişimleri, içe kapanıklılık, tırnak yeme, alt ıslatma, arkadaşlık ilişkileri, anne babaya aşırı bağımlılık, hareketlilik, geçirilen kronik hastalıklar, hırçınlık, inatçılık, korku ve kaygılar…

 

Çilek’in Ücretsiz Aile Rehberlik Hattı hizmetinden yararlanmak isteyen ebeveynler Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.00 – 19.00 saatleri arasında 444 27 91 numaralı telefondan veya istedikleri her an ailerehberi@cilek.com.tr adresinden Klinik Psikolog Yeşim Yaşa Görgülü’ye ulaşabiliyorlar.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

Data İletişim Danışmanlığı

Hilal Özlem Abuşoğlu

0 535 549 0792

hilalozlem@data-iletisim.com