Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

OCAK 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek, Güney Amerika’da gördüğü ilgi ile hızla büyüyor!

2012’de açtığı ilk mağazasıyla Güney Amerika’nın en önemli ülkelerinden biri olan Kolombiya’daki ilk Türk markası olan Çilek, tasarımları, kalitesi, çocuk sağlığı ve güvenliğine verdiği önemle hem çocukların hem de büyüklerin beğenisini kazandı. Çilek, Kolombiya’da 5 yıl içinde 10 yeni mağaza açacak.

 

5 kıta 66 ülkedeki mağazaları ile çocukları birbirinden özgün ve eğlenceli tasarımlarla buluşturan Çilek, 2012’de Kolombiya’nın başkenti Bogota’da açtığı mağaza ile ülkenin ik Türk markası oldu. Güney Amerika’nın en büyük ülkelerinden biri olan Kolombiya, Latin Amerika’nın 4., dünyanın ise 28. büyük ekonomisi konumunda bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre ülke, 2050’de dünyanın 26. büyük ekonomisi olacak.

 

Hedef 5 Yılda 10 Mağaza

 

Kolombiya’nın başkenti Bogota’nın en ünlü caddesinde birbirinden güzel koleksiyonlarını sergileyen Çilek, önümüzdeki 5 sene içinde ülke çapında başkent Bogota başta olmak üzere Medellin, Villavicencio ve Bucaramango gibi şehirlerde 10 yeni mağaza açacak. Ülkedeki dağıtım kanallarını genişletmeyi hedefleyen Çilek, ülkede ayrıca cornerlar açmayı plamlıyor.

 

En Çok Bi Concept ve Büyüyen Bebek Karyolası İlgi Görüyor

 

Tasarım, kalite ve güvenlik açısından birçok dünya markasını geride bırakan Çilek, Kolombiya’da da aileler ve çocukların ilk tercihi oluyor.

Gelişen orta sınıfı, artan nüfusu ve yükselen alım gücü ile gelişmekte olan bir ülke olan Kolombiya’da inşaat sektörü hızla gelişiyor. Buna paralel olarak büyüyen sektörlerden biri de mobilya.

Kendi çocuk mobilya markası olmayan ülkede, sektör ağırlıklı olarak marangozlar tarafından domine ediliyor. Çilek, pazara girdiği günden bu yana, tematik tasarımlarıyla büyük ilgi görüyor. Kolombiyalı çocukların favorisi Bi Concept arabalı yatak iken aileler daha çok büyüyen bebek karyolalarını tercih ediyor.

İspanyolca konuşulan ülkede, ‘’Çilek’’ markasının telaffuzunda ilk başta zorlanılmakla beraber, dikkat çekiyor ve öğrenildikten sonra akıllardan çıkmıyor.

 

Çilek’in Marka Değeri ve Kurumsallığına Güveniyoruz

 

Açtıkları mağazanın hikayesini anlatan Çilek Kolombiya Direktörü Ricardo Arevalo Kolombiya'da çocuk mobilyası pazarında büyük bir açık olduğunu belirtirken Çilek'in marka değeri, üretim gücü, kurumsallığı gibi birçok özelliğine güvendikleri için Kolombiya'ya getirdiklerini söylüyor. Kolombiya’nın Türkiye ile benzer özellikler gösteren gelişmekte olan bir ülke olduğunu ifade eden Arevalo, “Kolombiya, 2013'de Ernst&Young tarafindan perakende sektöründe dünya çapında en potansiyel 2. ülke ilan edildi, büyük bir pazar var ve biz de bu olanağı değerlendirerek Çilek’i bir mağaza olarak değil bir marka olarak Kolombiya’ya getirdik. Çilek Kolombiya’daki ilk Türk markası ve çok ilgi görüyor” dedi.

 

Amerika Kıtası Hedef İhracatımızda İlk Sırada

 

2014 yılı hedefleri arasında özellikle yurt dışında açacakları yeni mağazalarla büyümek olduğunu belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, “Kolombiya’nın da içinde bulunduğu Amerika Kıtası ihracat ve mağazacılık çalışmalarımızda ilk sırada yer alıyor. Kolombiya’daki mevcut mağazalarımıza yenilerini ekleyip, bu kıtada yeni ülkelere de girmeyi planlıyoruz” dedi.

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

Data İletişim Danışmanlığı

Hilal Özlem Abuşoğlu

0 535 549 0792

hilalozlem@data-iletisim.com