Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

OCAK 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ÇİLEK Bebek Odalarını İnceledi

Bebek, çocuk ve genç odalarında dünyanın fikir babası Çilek’in İSMOB 2014’te standını ziyaret eden yeni baba Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çilek Mobilya Kurucusu ve Genel Müdürü Muzaffer Çilek ile bebek odalarını inceledi.

 

İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo'da gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı 2014 (İSMOB 2014) Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve MOSDER Başkanı Ahmet Güleç’in katılımlarıyla açıldı. Açılış sonrası Çilek standını ziyaret eden yeni baba olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in özellikle bebek odaları ilgisini çekti. Çilek’in yeni tasarımı fayton beşik Fairy serisi önünde fotoğraf veren Bakan Şimşek odaları çok beğendiğini söyledi.

 

Bebek, çocuk ve gençlere özgü tasarım ve üretim fikrini hayata geçiren ve bu alanda uzmanlaşarak trendleri belirleyen Çilek’in birbirinden farklı ve özgün oda tasarımlarını sergilediği standı gün boyu katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

 

Mobilya sektörünün profesyonellerinin İSMOB’da hem ticaret hacmi oluşturduğunu hem de dünya mobilya modasına yön verecek yeni modellerini tanıtma imkanı bulduğunu belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek,  fuarda yirminin üzerinde farklı seriyi halısından aydınlatmasına, yatağından yorganına kadar tüm oda ihtiyaçları ve aksesuarlarıyla birlikte sergileyeceklerini ve Çilek’in en yeni tasarımlarından Strawberry serisinin tanıtımını yapacaklarını söyledi. Fuarın yeni ülkelere gitmek için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Geçen seneki fuarda tohumları atılan Hindistan başarısının bu sene de yeni ülkelerle devam edeceğini söyleyen Çilek, İSMOB 2014’te yeni girişimcilerle tanışıp, yeni mağazalar açmayı hedefliyoruz. Geçen sene IMOB Fuarında Hintli iş ortağımız ile tanıştık. Akabinde bu ülkede mağaza açan ilk Türk markası olduk. Yakında Hindistan’da ikinci mağazamızı da açacağız. Aynı şekilde hedefimizde Endonezya, Yeni Zelanda, Özbekistan, İngiltere, Tanzanya, Kenya ve Çin gibi yeni ülkeler var” dedi.

 

2013 yılında ulaşmak istedikleri hedefleri yakaladıklarını belirten Çilek, “geçen yıl 10 milyon TL yatırım yaparak ortalama yüzde 16'lık bir büyüme gerçekleştirdik. Bu yıl da yatırımlara devam ederek yüzde 20 oranında büyümek istiyoruz. 25’i yurt içinde, 25’i de yurt dışında olmak üzere 50 yeni satış noktası açmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Çilek olarak 2012’de hedeflediğimiz %12’lik büyüme oranını yakaladık, bu yılsa hedefimiz % 16. Ciromuz şu an itibariyle 200 milyon lirayı aştı ancak 2013’te bunu 256 milyon liraya çıkarmayı hedefliyoruz. Şu anda 2.000 kişilik kocaman bir Çilek Ailesiyiz. 2013 yılında ailemiz büyümeye devam edecek. 2013 yılında 300 kişilik yeni bir istihdam yaratmak yine hedeflerimiz arasında yer alıyor. En büyük yatırımımız insana olacak’ dedi.

 

Eskimeyen Tasarım Puantiye ile Çilek Sevgisi Biraraya Geldi

Fuarda yirminin üzerinde farklı seriyi halısından aydınlatmasına, yatağından yorganına kadar tüm oda ihtiyaçları ve aksesuarlarıyla birlikte sergileyen Çilek’in en yeni tasarımlarından Strawberry serisi ise ilk kez görücüye çıktı. Son zamanların vintage akımı içinde yeniden gündeme gelen puantiyenin kullanıldığı yeni seri Strawberry’i anlatan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek; “puantiye desen dediğimiz -polka dots- 1920’lerde modaya girmiş, hiçbir zaman eskimemiş bir tasarım unsuru. Özellikle hazır giyimde dünyaca ünlü markaların hem yetişkinler hem de çocuklar için kullandığı bu trend bir yandan klasik bir hava yansıtırken diğer yandan da eğlence, sevimlilik ve yaratıcılık duygularını da beraberinde getiriyor. Çilek denince de akla ilk gelen logomuz ve beneklerimiz, çocukların markamıza duydukları sevgi ile dünyanın eskimeyen tasarım unsuru bir araya gelince ortaya Strawberry serisi çıktı” dedi.

 

Çilek, Black Pirate Serisi ile İSMOB Tasarım Yarışmasında

Fuar kapsamında her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İSMOB Tasarım Yarışmasına Çilek, eskitme ve gerçek ahşap hissi veren dokusuyla çocukların odalarında karayip rüzgarları estiren tasarımı Black Pirate ile katıldı. Seriye eklediği Köpek Balığı Çalışma Masası ile tasarımı daha da zenginleştiren Çilek, gerçek bir korsan gemisi görünümündeki yelkenli karyolası, hazine sandığını andıran pufu, özel nevresim takımı ve perdesinden harita desenli halısına kadar tüm eğlenceli aksesuarları ile çocukların favorisi olarak tasarımının başarısını tescillemek istiyor.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

 

HİLAL ÖZLEM ABUŞOĞLU

FM Data İletişim Danışmanlığı

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. No:38 G-Plus B Blok

Kat:7 Daire: 100 Güneşli, İstanbul

Tel: 0212 662 78 00

GSM: 0532 348 07 24

www.data-iletisim.com