Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

OCAK 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

ÇİLEK'ten İSMOB 2014’e “Strawberry" Tasarımları

Dünya çocuklarının odalarını özgün tasarımları ile süsleyen Çilek, İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) 2014’te çilek temalı yeni serisi Strawberry ile adından söz ettirecek. 


Bebek, çocuk ve gençlere özgü tasarımları ile trendleri belirleyen Çilek, dünyadaki en önemli 3. mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda yeni tasarımları ile fuarın en eğlenceli ve en renkli stantlarından birine ev sahipliği yapacak. 

Bu yıl 10.’su yapılan ve 28 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo’da düzenlenecek fuarda Çilek; dünya çocuklarının hayali ve favorisi olan arabalı yatak, korsan ve prenses odası gibi mevcut serilerin yanı sıra en yeni tasarımı olan "Strawberry"  serisi ile fuarın en dikkat çekici standı olacak.

 

Eskimeyen Tasarım Puantiye ile Çilek Sevgisi Biraraya Geldi

Fuarda yirminin üzerinde farklı seriyi halısından aydınlatmasına, yatağından yorganına kadar tüm oda ihtiyaçları ve aksesuarlarıyla birlikte sergileyecek olan Çilek’in en yeni tasarımlarından Strawberry serisi ise ilk kez görücüye çıkacak. Son zamanların vintage akımı içinde yeniden gündeme gelen puantiyenin kullanıldığı yeni seri Strawberry’i anlatan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek; “puantiye desen dediğimiz -polka dots- 1920’lerde modaya girmiş, hiçbir zaman eskimemiş bir tasarım unsuru. Özellikle hazır giyimde dünyaca ünlü markaların hem yetişkinler hem de çocuklar için kullandığı bu trend bir yandan klasik bir hava yansıtırken diğer yandan da eğlence, sevimlilik ve yaratıcılık duygularını da beraberinde getiriyor. Çilek denince de akla ilk gelen logomuz ve beneklerimiz, çocukların markamıza duydukları sevgi ile dünyanın eskimeyen tasarım unsuru bir araya gelince ortaya Strawberry serisi çıktı” dedi.

 

Daha Uzak Ülkelerde, Yeni Girişimcilerle, Yeni Mağazalar Açmayı Hedefliyoruz

İSMOB’un sektörün tüm dünyadaki profesyonellerini bir araya getirdiğini söyleyen Talha Çilek, yeni ülkelere gitmek için bu fuarın büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Geçen seneki fuarda tohumları atılan Hindistan başarısının bu sene de yeni ülkelerle devam edeceğini söyleyen Çilek, İSMOB 2014’te yeni girişimcilerle tanışıp, yeni mağazalar açmayı hedefliyoruz. Geçen sene IMOB Fuarında Hintli iş ortağımız ile tanıştık. Akabinde bu ülkede mağaza açan ilk Türk markası olduk. Yakında Hindistan’da ikinci mağazamızı da açacağız. Aynı şekilde hedefimizde Endonezya, Yeni Zelanda, Özbekistan, İngiltere, Tanzanya, Kenya ve Çin gibi yeni ülkeler var” dedi.

2013 yılında ulaşmak istedikleri hedefleri yakaladıklarını belirten Çilek, “geçen yıl 10 milyon TL yatırım yaparak ortalama yüzde 16'lık bir büyüme gerçekleştirdik. Bu yıl da yatırımlara devam ederek yüzde 20 oranında büyümek istiyoruz. 25’i yurt içinde, 25’i de yurt dışında olmak üzere 50 yeni satış noktası açmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Çilek, Black Pirate Serisi ile İSMOB Tasarım Yarışmasında

Fuar kapsamında her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İSMOB Tasarım Yarışmasına Çilek, eskitme ve gerçek ahşap hissi veren dokusuyla çocukların odalarında karayip rüzgarları estiren tasarımı Black Pirate ile katılıyor. Seriye eklediği Köpek Balığı Çalışma Masası ile tasarımı daha da zenginleştiren Çilek, gerçek bir korsan gemisi görünümündeki yelkenli karyolası, hazine sandığını andıran pufu, özel nevresim takımı ve perdesinden harita desenli halısına kadar tüm eğlenceli aksesuarları ile çocukların favorisi olarak tasarımının başarısını tescillemek istiyor.

 

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

 

HİLAL ÖZLEM ABUŞOĞLU

FM Data İletişim Danışmanlığı

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. No:38 G-Plus B Blok

Kat:7 Daire: 100 Güneşli, İstanbul

Tel: 0212 662 78 00

GSM: 0532 348 07 24

www.data-iletisim.com