Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

MAYIS 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek, Senegal’de Açtığı İlk Mağazasıyla Batı Afrika Pazarına da Girdi

Afrika kıtasının önemli bir pazar olduğu anlayışıyla hareket eden Çilek, Kuzey Afrika’nın tüm ülkelerinde açtığı konsept mağazalardan sonra Senegal’in başkenti Dakar’da ilk mağazasını açtı.

 

Özellikle Kuzey Afrika’daki tüm ülkelerde mağazaları bulunan Çilek, Batı Afrika ülkesi Senegal’de ilk Türk mobilya markası olarak hizmet vermeye başladı.  

 

Dünyanın dört bir tarafında açtığı mağazalarla büyümeye devam eden Çilek, Black Pirate, Yakut, White Chocolate, Royal, Softy ve Biconcept gibi tüm dünya çocuklarının favorisi olan tasarımlarla Senegalli çocukları buluşturuyor.

 

Afrika kıtasını çok önemsediklerini ve özellikle Kuzey Afrika’da çok sayıda mağaza ve satış noktası açtıklarını belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, “Afrika’nın diğer bölgelerine de Senegal’den başlayarak yayılmayı hedefliyoruz. Senegal’in  14 milyonluk nüfusunun %60’ı 0-24 yaş insanlardan oluşuyor. Bu nedenle Kuzey Afrika bizim için önemli bir pazar.  Ülkede ağırlıklı olarak Fransa ve komşu ülkelerle ticaret yapılıyor, Türk marka ürünler pazar için farklı ve yeni. Bunu kısa sürede gördüğümüz ilgiden anlayabiliyoruz” dedi.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

Bilgi için;

HİLAL ÖZLEM ABUŞOĞLU

FM Data İletişim Danışmanlığı

Tel: 0212 662 78 00

Gsm: 0535 549 0792

E-mail:hilalozlem@data-iletisim.com

www.data-iletisim.com