Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

TEMMUZ 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek, 2014 Yılı Hedeflerini İlk 6 Ayda Tutturdu, %32 Büyüdü

Dünyanın Türk mobilya markası Çilek; tasarımları, yeni mağaza ve yatırım hedefleri ile büyümeye devam ediyor. 2014 yılının ilk altı ayında %32’lik bir büyüme gerçekleştiren Çilek, 2014 yılı için hedeflediği oranı da yükseltti.

Özgün tasarımlarını farklı coğrafyalardaki çocuklara ulaştırmayı hedefleyen Çilek, 2014 yılının ilk yarısında açtığı yeni mağaza ve yatırımları ile büyümeye devam ediyor.

İlk Altı Ayda %32 Büyüdü

Tüm Dünyada büyüme stratejisi ile yeni pazarlara ulaşan Çilek, 2014 yılının ilk altı ayında 14’ü yurt içinde olmak üzere toplam 26 yeni franchise mağaza açarak %32 oranında bir büyüme gerçekleştirdi.

Üretimin  %37’si İhraç Edildi

İhracat oranını da bir önceki yılın ilk yarısına göre %7 artıran Çilek, üretiminin %37’sini dünyanın 66 ülkesinde yer alan satış noktalarına ihraç etti.

Yıl Sonu Hedefini Şimdiden Tutturdu

2014 yılının altı ayında ulaşmak istedikleri hedefleri yakaladıklarını belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, “şimdiye kadar yurt içinde 14 yurt dışında ise 8 mağaza olmak üzere toplam 26 yeni satış noktası açtık. 2014 yılının ikinci altı ayında da hedefimiz olan mağazalarımızı açarak, toplam 50 yeni satış noktasına ulaşmayı planlıyoruz” dedi. Bir önceki yılın ilk altı ayına göre %32’lik bir büyüme gerçekleştirdiklerini ifade eden Talha Çilek, cirolarının da 63,1 milyon TL’yi aştığını belirterek, yıl sonu hedeflerini şimdiden tutturduklarını söyledi.  

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

Data İletişim Danışmanlığı

Hilal Özlem Abuşoğlu

0 535 549 0792

hilalozlem@data-iletisim.com