Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

AĞUSTOS 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek, Asya Pasifik Bölgesi’nde Büyüyor

 

Yurt dışı yatırımlarıyla bugün 5 kıta 66 ülkede hizmet veren Çilek, dünya ekonomisinin en önemli ağırlık merkezlerinden olan Doğu Asya ve Pasifik bölgelerinde büyümeye devam ediyor. Son olarak Güney Kore'nin başkenti Seul’ün en büyük 40 zincir mağazasına giren Çilek, Güney Koreli çocuklarla buluştu.

 

Çin, Japonya, Güney Kore, Avustralya, Yeni Zelanda başta olmak üzere pek çok ülkeyi barındıran Doğu Asya ve Pasifik bölgesi, bu güçlü ülkeler ile dünya ekonomisinin önemli ağırlık merkezlerinden birini oluşturuyor. Bu bölgeye önem veren Çilek; Hindistan, Çin ve Tayvan’da açtığı konsept mağazalardan sonra Güney Kore pazarına da girdi.

 

Dünyanın dört bir tarafında açtığı mağazalarla büyümeye devam eden Çilek, Güney Kore’nin başkenti ve en büyük şehri Seul’de 40 zincir mağaza içinde yer alarak, Güney Koreli çocuklarla buluştu.

 

Seul’ün en ünlü zincir mağazaları Lotte Department Store, Hyundai Department Store, Shinsegae Department Store, Galleria Department Store, AK Department Store ve I-Park Mall’da satışa sunulan BiTurbo ve Black Pirate çocuk odaları, genel tüketim eğilimleri, kalite ve marka odaklılık olan Güney Koreli ebeveynlerin ve çocukların beğenisini kısa sürede kazandı.

 

Tarihi bağlarından dolayı, Güney Kore ve Türkiye’nin aradaki mesafeye rağmen birbirine yakın iki ülke olduğunun altını çizen Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, bu yakınlığın Çilek markasına da yansıdığını belirtti; ‘’Seul’deki tüketiciler, genel olarak ürünlerin kalitesine ve markanın bilinirliğine önem veriyor. Gerek Kore Savaşı, gerekse 2002 yılındaki Dünya Kupası üçüncülük maçında Güney Kore ve Türkiye’nin dünya spor tarihine geçen güzellikteki centilmen yaklaşımları hiç unutulmamış. Tüm bunlar Güney Kore’de Türklere ve Türk ürünlerine karşı önemli bir sempati yaratmış durumda. Bu nedenle, Çilek olarak pazara girdiğimiz anda benimsendik ve ilgi gördük. Ülkede yeni girişimcilerle büyümemize hız kesmeden devam edeceğiz.”

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

Bilgi için;

TAYİBE SÖNMEZ

FM Data İletişim Danışmanlığı

Tel: 0212 662 78 00

Gsm: 0539 571 57 08

E-mail:tayibesonmez@data-iletisim.com

www.data-iletisim.com