Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

ARALIK 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek Ailesi Bir Araya Geldi, 2015 Hedeflerini Paylaştı

 

Bebek, çocuk ve genç odasında dünya markası Çilek; Türkiye'deki 172 bayisi ile biraraya geldi. 2-4 Aralık tarihleri arasında Antalya Ela Quality Resort Otel’de gerçekleşen bayi toplantısında, 2014 yılının değerlendirmesi yapılarak, kazanılan başarılar kutlandı ve  gelecek yılın hedefleri paylaşıldı.

 

Belirli bir yaş grubuna özel tasarım ve üretim fikrini hayata geçirerek bir ilke imza atan Çilek, yeni hedeflerini, yeni serilerini, yapacakları yatırımları, yurtiçi ve yurt dışındaki yeni pazarlarını ve yeni pazarlama stratejisini önce bayileri ile paylaştı. Çilek adına ikinci kuşak bir yönetici olarak toplantıya ev sahipliği yapan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, Kadir Çöpdemir moderatörlüğünde gerçekleşen toplantılar sonrasında başarılı bayilere ödüllerini takdim etti.

 

2014 Yılında %20 Büyüdük, Yeni Hedef %30

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, 2014 yılını değerlendirirken başarılı bir yıl geçirdiklerini ve mobilya sektöründeki daralmaya rağmen %20’lik bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. 2014 yılında online satışa geçerek müşterilerine 7/24 hizmet vermeye başladıklarını vurgulayan Talha Çilek, Ergo’nun yanısıra  ünlü Alman oyuncak markası Hape ile yaptıkları anlaşmayla müşterilerine yeni ürünler ve hizmet sunmaya başladıklarını, gelecekte de Çilek'e yakışır markalarla yeni anlaşmaların devam edeceklerini açıkladı.

 

2015 Yılında Daha Agresif Olacağız

 

2015 yılında %30 büyüme hedeflediklerini ileten Talha Çilek, Mosder Fuarı ile birlikte 5, sene sonuna kadar ise toplam 10 yeni temalı oda serisini daha Çilekseverler ile buluşturacaklarının müjdesini de verdi. Yurtdışında ise Hindistan, Pakistan, G.Kore ve Meksika gibi pazarlara ilk kez girerek Türk mobilya sektörüne öncülük yaptıklarına, 2014 yılında mevcut müşterilerdeki satışları %10 büyüterek kapattıklarına değinen Çilek, 2015 yılında çok daha agresif bir şekilde Rusya ve çevresini, Ortadoğu ve Avrupa’yı radarlarına alıp daha büyük bir yurtdışı satış ekibi ile %40 olan yurtdışı satış payını %50’ye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

 

2015 Yılında 9 Milyon TL'lik Yeni Depo Yatırımı

 

2015 yılında 9 milyon TL’lik bir yatırım ile ilave 10bin m2 sevkiyat depo alanını hayata geçirecek olan Çilek, bu yatırımla SAP ile entegre, FİFO mantığında, son teknoloji raf düzeninde yepyeni bir depoya kavuşacak. Yeni yatırımlarını açıklayan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, 2011 yılından bu yana üretimlerini toplam %50 artırdıklarını belirtti. 2015 yılında Ar-Ge merkezi kuracaklarının da müjdesini veren Çilek, başarılarında kendilerine destek olan baylerine tek tek teşekkür ederek ödüllerini verdi.

Yeni Temalı Seriler Büyük İlgi Gördü

Eğlenceli turnuvalar ve muheteşem gala gecesinin ardından tüm  Çilek Bayileri, Çilek Ailesi olarak fotoğraf çektirdi. Katılımcıların bütün yeni ürünleri inceleme fırsatı buldukları toplantı boyunca yeni lanse edilen Hürrem, Champion Racer, Futbol ve First Class serileri büyük beğeni topladı.

 

 

 

 

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

Hilal Özlem Abuşoğlu

Data İletişim Danışmanlığı

0 535 549 0792

hilalozlem@data-iletisim.com