Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

ARALIK 2014 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek, En İnovatif Mobilya Markası

 

Kurulduğu günden bu yana üretimden tasarıma kadar her alanda inovatif çalışmalara imza atan Çilek, Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’de “İnovasyon Yaşam Döngüsü Kategorisi”nde ödüle layık görülen tek mobilya markası oldu.

 

Çocuk odalarında temalı ve inovatif ürünler tasarlayan ve alanında sektör lideri Çilek, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen, Türkiye’nin İnovasyon Liderlerinin belirlendiği  İnovaLİG'de en inovatif şirketler sıralamasında 15 firma arasında ikincilik aldı.

 

Üretim ve tasarımları ile mobilya sektöründe pek çok ilki gerçekleştiren ve trendleri belirleyen Çilek, lider firmaların 5 farklı kategoride değerlendirilerek belirlendiği yarışmada İnovasyon Yaşam Döngüsü Süreci kategorisinde ikinci seçilerek, sıralamaya giren ve ödül alan tek mobilya markası oldu.

 

TİM tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve inovasyon kültürünün geliştirilmesini amaçlayan yarışmaya 49 farklı sektörden 460 firma katıldı. Lider firmalar; İnovasyon Stratejisi, Organizasyon ve Kültür, İnovasyon Yaşam Döngüsü Süreci, Etkinleştirici Faktörler ve İnovasyon Sonuçları olmak üzere 5 farklı kategoride değerlendirildi.

 

Ödülü TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'den alan Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Muzaffer Çilek; çalışma presiplerinin en başında inovasyonun yer aldığını söyledi. Çilek’in gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki başarısının altında Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının etkili olduğunu belirten Muzaffer Çilek; "bu süreçte özellikle TİM ve AT Kearney Denetim Ekibi tarafından gerçekleştirilen saha denetimindeki başarımız çok etkili oldu. Öncelikle saha denetim sunumu ile birlikte verdiğimiz inovasyon örneklerimizi fabrika sahasındaki detaylı açıklama ve yerinde örneklerimizle ile pekiştirdik. Ür-Ge, Üretim, Bakım Onarım, Kalite, Üretim Planlama ve Satınalma süreçlerimiz ile saha içindeki akış, 5S düzen-tertip ve yalın üretim disiplinimiz bu denetimde çok etkili oldu. Ülkemizde özellikle yurtdışında rekabet gücünün ve katma değeri yüksek ürün ve hizmet ihracatının artırılması adına inovasyonun anahtar güç olduğunu düşünüyoruz. Hata yapmaktan korkmayan, uzun vadeli düşünen, inovasyon vizyonuna sahip, mücadeleci ve tecrübeli bir Çilek ekibi var. Başta bu ekibe ve sonra da bizleri bu ödüle layık gören değerli juri üyelerine teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

 

Bilgi için;

Data İletişim Danışmanlığı

Hilal Özlem Abuşoğlu

0 535 549 0792

hilalozlem@data-iletisim.com