Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

MAYIS 2015 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

Çilek,Üretimini 3 yılda %52 Artıracak

Dünya standartlarındaki tesislerinde bebek, çocuk ve genç odası mobilyası tasarım ve üretimini gerçekleştiren Çilek, 2015 yılı hedefleri doğrultusunda kapasitesini %15 daha artırarak verimliliğini en üst düzeye çıkartacak.

Türkiye’nin dünya markası Çilek, gelişmeye ve değişime açık, yenilikçi çalışmalarıyla hedeflerini gerçekleştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Dünya standartlarındaki üretim anlayışı, mobilya sektöründe bir ilki gerçekleştirerek uygulamaya başladığı yalın üretim felsefesi ve kullandığı üstün teknoloji sistemleri sayesinde hedeflerini her geçen gün daha da yukarı taşıyan Çilek, 2014 yılı üretim miktarını % 15 oranında artırmayı amaçlıyor.

 

Toyota Yalın Üretim Sistemi İle Daha Fazla Verimlilik

212.000 m2’lik alan üzerine kurulu dev üretim tesislerinde Toyota Yalın Üretim Sistemi’ni uygulayan Çilek; kayıplarını ölçen, analiz eden, sürekli iyileştiren ve öğrenen hedef odaklı bir organizasyon kültürü ile verimlilik ve kalitesini artırıp birim maliyetlerini düşürerek katma değer yaratan bir üretim anlayışını amaçlıyor.

 

Amaç Gelişen, Öğrenen ve Öğreten Bir Organizasyon Kültürü

Üretim anlayışındaki kalite ve güvenlik kriterleri gereği AB standartlarında üretim yapan Çilek, Toyota Yalın Üretim Sistemi felsefesiyle sürekli gelişen, öğrenen ve öğreten bir organizasyon kültürü oluşturmayı da hedefliyor. Üretimde 500 kişilik Çilek Ailesi ile büyük işler yaptıklarını belirten Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek; “mükemmel bir çalışma düzeni oluşturmak için 2011 yılında Kanban sistemine geçtik. Ayda yaklaşık 500 adet Kaizen ile sürekli iyileştirmeyi hedefliyoruz. Yani her çalışanımız yaptığı işle ilgili ayda en az bir tane “uygulanmış iyileştirme” yani Kaizen gerçekleştiriyor. Yani biz çalışanlarımıza, çalışanlarımız da bize öğretiyor. Hep birlikte öğreniyor ve gelişiyoruz” dedi.

 

Üretimde 3 Yılda %52 Büyüme ve 6 Milyon TL Yatırım Yapılacak

Depolamadan üretime tüm süreçlerde optimum akışı sağlayabilmek için çalışanlarını Kaizen, Grup Kaizen ve Kobetsu Kaizen çalışmalarıyla ortak amaca yönlendirdiklerini söyleyen Talha Çilek, 3 yılın sonunda üretimde adetsel bazda % 52 oranında büyümeyi hedeflediklerini belirterek bunun için de 6 milyon TL. yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için;
 

Hazal Şekerci

Marka Yönetmeni


İDTM A3 Blok Kat: 15 No: 448 Yeşilköy/İST.
Tel: 0212 465 37 28 Fax: 0212 465 08 44
Gsm: 0531 887 74 87
www.aristoiletisim.com