Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

TEMMUZ 2015 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

ÇOCUK MOBİLYASINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖN PLANDA

 

Türkiye’nin sevilen markası Çilek, bebek, çocuk ve gençlerin kullanımı için tasarlanan ürünlerin güvenlik açısından risk barındırmaması ve kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olmaması gerektiği konusunda aileleri uyarıyor.

 

Bebek, çocuk ve genç odası denince akla gelen ilk marka Çilek, miniklerin zamanının çoğunluğunu geçirdiği odalarının hem fiziksel hem de rusal sağlıkları için önemli olduğunu savunuyor. Bu sebeple ürünlerini tasarlarken bu konulara dikkat ediyor. Görsel açıdan çocukların kendilerini rahat ve güvende hissetmelerine ortam sunan odalar tasarlarken, üretimde kullanılan malzemeler ve güvenlik standartlarına da özen gösteriyor.

Miniklerin hassas ve narin vücutları için ürettiği odalarda, güvenlik için gerekli önlemler alan Çilek, üretim sırasında kullandığı malzemelerin de AB standartlarında ve antikanserojen olmasına dikkat ediyor. Odalarında, sağlığa zararlı olmayan su bazlı boyaları kullanan Çilek, ürünlerin üzerinde kullanılan sticker tekniğini ise, içinde kimsayasal madde barındırmaması için dergilerde kullanılan ofset baskı yöntemiyle yapıyor.

 

Çilek Odaları Detaylı Testlerden Geçiyor

Çilek, Almanya’da LGA tarafından yüksek güvenlik ve kalite standartlarına uygun ürünlere verilen GS Kalite Sertifikasına sahiptir. Bir markanın alabileceği en ileri ürün güvenliği ve kalite belgesi olan GS tüm Avrupa’da ve dünyada kabul görmektedir. Ergonomiden çocuk güvenliğine, kullanılan malzeme standartlarından dayanıklılığa birçok konuda test edilen Çilek ürünleri zorlu bir sürecin ardından GS Sertifikası ile belgelendirilmektedir.

İleri çocuk güvenliği standartlarına göre tasarlanan ve üretilen Çilek ürünleri, Avrupa Birliği standartlarına uygun anti-kanserojen malzemeler kullanılarak, yüksek Alman teknolojisi makina parkurlarında üretilmektedir.

 

Aileler Dikkatli Olmalı

Miniklerin sağlığı için olumsuzluk teşkil eden hiç bir malzemeyi üretim öncesi ve sonrası kullanmayan Çilek, ailelerin de çocukları için oda alırken, bu özelliklere dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor. Uygun fiyatlı olduğu için, araştırma yapılmadan ve kalite tescil belgeleri sorgulanmadan satın alınan bir çok çocuk odasının sağlığa aykırı madde içerebileceğini hatırlatan Çilek, aileleri güvenilir ve kaliteli mobilyaya yönlendiriyor.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için;

Zeynep DURU

Marka Yönetmeni

İDTM A3 Blok Kat: 15 No: 448 Yeşilköy/İST.
Tel: 0212 465 37 28 Fax: 0212 465 08 44
Gsm: 0531 887 74 87
www.aristoiletisim.com