Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

OCAK 2016 BASIN BÜLTENİ

Bülteni İndir

 

ÇİLEK TÜKETİCİLERİN ONLINE ALIŞVERİŞ ALIŞKANLIKLARINI ARAŞTIRDI

 

Türkiye’nin sevilen markası Çilek, mobilyada online alışveriş alışkanlıklarını araştırdı. Buna göre e-ticaret üzerinden alışveriş yapan kişiler özellikle hafta içi ve öğleden sonraki saatleri tercih ediyor. Türk tüketicilerin yüzde 50’si online alışveriş yapmanın kolaylık olduğunu düşünüyor. Ödemelerin yüzde 88’i kredi kartı ile yapılırken, mobilya alışverişini internet üzerinden yapanların yüzdesi 1.34

 

Tüketicilerin çeşitlilik beklentisi artıyor

 

Türk tüketicilerin yüzde 50’si online alışveriş yapmanın kolaylık olduğunu düşünürken bu oran Avrupalı tüketicide yüzde 34. Türk tüketicilerin yüzde 70’i internetten alışveriş yapmayı kolay bulurken Avrupalı tüketicide bu oran yüzde 62. Gerçek zamanlı stok bilgisini kullanma eğilimi Türkiye’de yüzde 91, Avrupa’da ise yüzde 81.

 

Türk tüketicilerin yüzde 64’ü özellikle online mağazaların anlık tekliflerinin satın alma kararı üzerinde etkili olduğunu ifade ederken Avrupa’da bu oran yüzde 32. İstenilen ürün, seçilen perakendecide varsa fakat alışveriş yapılmak istenen saat mesai saatleri dışındaysa, bu ürünü internette bulunabilecek en iyi fiyatı veren perakendeciden satın almayı tercih edenler Türkiye’de yüzde 25, Avrupa’da yüzde 10. Ürünler hakkındaki görüş ve önerileri mobil uygulamalar aracılığıyla üretici firmalara iletmek isteyenler Türkiye’de yüzde 90, Avrupa’da ise yüzde 62.

 

www.cilek.com

www.facebook.com/cilekodasi

www.twitter.com/cilekodasi

 

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için;
 

Zeynep Duru

Marka Yönetmeni


İDTM A3 Blok Kat:13 No:406 - Yeşilköy/İST.
Tel: 0212 465 14 40 Skype: zeynep.brandworks
Gsm: 0534 030 27 77
www.brandworks.com.tr