Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

cilek.com’dan aldığım ürünlerin iade ve değişim şartları nelerdir? cilek.com’dan aldığım ürünlerin iade ve değişim şartları nelerdir?

İade edilmek istenen ürün size ulaştığı şekilde; paketli, eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza gönderilmelidir. Ürün ulaştıktan sonra uzmanlarımız tarafından genel kontrolleri yapılmaktadır. Bu kontrollerin sonrasında herhangi bir eksiklik görüldüğü takdirde belirlenen tutar iade tutarından düşülmektedir. Bu durumlara örnek olarak;

 

Ürün orijinal paketinde değilse iade tutarından paketleme masrafı düşülmektedir. Gönderdiğiniz üründe kalite kontrolünden geçemeyecek tür lekelenme, ıslanma, yanma gibi durumlardan doğan iadeler söz konusu ise ürün kabul edilmemektedir. Bu durumlarda kargo masrafını karşılayarak ürünü geri alabilirsiniz.

 

Kasti veya hata ile oluşmuş hasarlarda, hasar gören parçanın değeri kadar tutar iade tutarından düşülmektedir. Örneğin; ürün 3 parçadan oluşuyor ve 1 parçada hasar oluşmuşsa o parçanın değeri kadar tutar iade tutarından düşülmektedir.

Diğer Sorular

 • Aldığım ürünü/ürünleri iade edebilir miyim?

  cilek.com üzerinden almış olduğunuz ürünleri, size teslim edildikten sonraki 7 gün içinde herhangi bir mazeret bildirmeksizin, iade edebilir veya değişim yapabilirsiniz.

   

  İade edilecek veya değişim yapılacak ürün veya ürünlerin tüm parçaları eksiksiz olarak orijinal ambalajında olmalı ve faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Bu sebeple ürününüz elinize ilk ulaştığında mutlaka kontrol ederek almanızı, bir hasar olduğu takdirde bunu bildirip kabul etmemenizi önemle hatırlatmak isteriz.

   

  Not: Şirketiniz adına düzenlenen faturalarda; İade yapacağınız ürün veya ürünler için tarafımıza iade faturası düzenlemeniz gerekmektedir.İade faturasını gönderdiğiniz gibi işleme alınacaktır. Aksi taktirde İade faturası gelmeyen ürünlerde işlem yapılmamaktadır.

   

  Ürün orijinal paketinde değilse iade tutarından paketleme masrafı düşülmektedir. Gönderdiğiniz üründe kalite kontrolünden geçemeyecek tür lekelenme, ıslanma, yanma gibi durumlardan doğan iadeler söz konusu ise ürün kabul edilmemektedir. Bu durumlarda kargo masrafını karşılayarak ürünü geri alabilirsiniz.

 • İade ettiğim üründe kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

  İade talebiyle cilek.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları müşteriye aittir.

   

 • cilek.com’dan aldığım ürünlerin iade ve değişim sürecini nasıl başlatabilirim?

  İade/değişim veya hasarlı/sorunlu parçanızın değişimi için, eticaretdestek@cilek.com adresimize e-posta yolu ile yazılı olarak talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Telefon ile iade işlemi alınmamaktadır.

   

  Yollamış olduğunuz iade veya değişim taleplerinde; ürünün durumunun tespiti için, ilgili ürüne ait detaylı fotoğraflar yer almalıdır. Uzman ekiplerimiz konuyu 2 iş günü içerisinde inceleyerek tarafınıza dönüş yapacaklardır.

   

  Çilek ekiplerinin yapmış olduğu teslimatlarda, ürünün iadesi veya hasarlı/sorunlu parçanın değişimi için ekiplerimizden tarih talep edilmektedir. Belirlenen tarih e-posta yolu ile tarafınıza bildirilecektir.

   

  Kargo ile yapılacak değişimlerde; hasarlı/sorunlu parça veya ürünün tamamı tekrar üretilecek ve en geç 20 gün içerisinde adresinize yollanacaktır.

   

  Kargo ile yapılacak iadelerde; talebinizin onaylanması ile birlikte iade etmek istediğiniz ürünü Yurtiçi Kargo ile geri yollayabilirsiniz.

 • cilek.com’dan aldığım ürünlerin ödemesini kaç günde geri alabilirim?

  Cayma bildiriminizin bize ulaştığı andan itibaren, ürünlerin alımı ve iade süresi 20 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

   

  Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün tutarı 7 gün içerisinde bankaya iade edilir. Bundan sonraki süreçte tutarın hesabınıza yansıması tamamen banka işlem süreçleri ile alakalıdır. Kredi kartına iade edilen tutarın hesabınıza yansıtılması ortalama 2 ile 3 haftayı bulabilmektedir.