Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

Ödüller ve Başarılar

Çilek; Tasarım Merkezi Belgesi almaya hak kazanan, sektöründeki ilk ve tek firma oldu…

 

Tematik ürünleriyle dünya çocuklarının düşlerini gerçeğe çeviren Çilek, inovasyon ve sürdürülebilirlik ilkesini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini bir kez daha kanıtladı. Çilek, Türk mobilya sektöründe, Ar-Ge Merkezi olup aynı zamanda“Tasarım Merkezi Belgesi” alan ilk ve tek firma ünvanına da sahip oldu.

   

Çilek Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, “Kurumsal değerlerimizi belirlerken, firmamızı ve sektörü ileriye taşıyacak maddeler ortaya koyduk. 6 ay önce Türk tasarımlarının global pazarda daha fazla yer almasını sağlamak için sadece Türk tasarımcıların dahil olduğu bir oluşum başlattık. Çilek bünyesinde kurduğumuz Çilek Design Hub’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması sonucu Tasarım Merkezi Belgesi alan sektördeki ilk ve tek firma olduk. Design Hub ekimizle Türkiye’nin tasarım gücünü temsil etmek ve Türkiye’nin ihracat gücünü arttırmak amacındayız. Mobilya sektörünün geleceği özgün tasarım, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önem nispetinde şekillenecektir. Uluslararası pazarlarda yer almak isteyen firmaların rekabet ortamına ayak uydurabilmeleri için, sürekli yeni ve özgün tasarımlar oluşturmaları gerekmektedir” dedi.

 

Çilek olarak, inovasyon ve sürdürülebilirlik anlayışını tüm iş süreçlerine entegre ettiklerini bir kez daha yineleyen Kanberoğlu, “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerde özgün tasarıma, güvenliğe ve kaliteye önem vererek, yenilikçi ürünlere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Sektörümüzde birçok ilkler ve yenilikler gerçekleştirdik. Türkiye’de mobilya sektöründe hem Ar-Ge merkezi bulunan ve hem de Tasarım Merkezi Belgesi alan ilk ve tek firma olduk. Öncü ve örnek olmak bizi mutlu ediyor” dedi.

 

Çilek Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek’e Genç Liderler Ödülü

 

Türkiye’nin önde gelen markalarının yöneticilerinin aday olduğu Perakende Güneşi Ödülleri “Yaşam Boyu Onur Ödülü, ATÜ Özel Ödülü, Perakendeye Katlı Ödülü, En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü, Genç Liderler Ödülü, En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü ve En Başarılı İnsan Kaynakları Ödülü kategorilerinde değerlendirildi. Çilek Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek ise genç bir yönetici olarak, Çilek markasını hem yurt içi hem de yurt dışında başarılı bir şekilde temsil etmesi ve perakende dünyasına katkılar sağlaması sebebiyle, Genç Liderler Ödülüne layık görüldü.

 

Avrupa Endüstride Mükemmellik Ödülü

 

Koç Üniversitesi’nin WHU, INSEAD ve Avrupa’nın önde gelen diğer işletme okulları ile ortaklaşa düzenlediği “Endüstride Mükemmellik Ödülü” sürecinde Türkiye 2. si olduk.

 

2015 Yılı En Fazla Tasarım Tescili Yapan İnegöl Firması

 

ÇİLEK; İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından düzenlenen İnegöl Mobilyası Yıldızları Ödül Gecesi’nde 2015 Yılı En Fazla Tasarım Tescili Yapan İnegöl Firması kategorisinde Birinci olarak, ödüle layık görüldü.

 

2015 Yılı En fazla İhracat Yapan İnegöl Firması

 

ÇİLEK; İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından düzenlenen İnegöl Mobilyası Yıldızları Ödül Gecesi’nde, 2015 Yılı En Fazla İhracat Yapan İnegöl Firması kategorisinde Birinci olarak, ödüle layık görüldü.

 

Bursa’ya Değer Katan Marka;

 

Türkiye’nin en önemli pazarlama yayınlarından biri olan Marketing Türkiye tarafından, mobilya sektöründe ilk kategori yaratan marka olarak verdiği katkılardan dolayı Çilek’e "Bursa'ya değer katan marka” ödülü verildi.

 

Verimlilik Proje Ödülü

 

Çilek; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2015 Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında ”Kanban Sistemi ile Üretim İşleyişinin Sağlanması” konulu proje ile “Büyük İşletme Süreç İyileştirme” kategorisinde 193 firma arasından Birinci olarak, ödüle layık görüldü.

 

2014 Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma

 

Ödülünü 10 yıl aradan sonra kazanan ilk mobilya markası olmanın gururunu yaşıyoruz !Satışa arz edilen ürünlere, 2 yıllık yasal garanti süresine ilaveten 5 yıla kadar ücretsiz garanti verilmesi, ücretsiz montaj yapılması, 10 yıl yedek parça garantisi verilmesi, konusunda uzman ve deneyimli ekiplerle çalışılması ve ileri çocuk güvenliği ilkeleri uygulaması nedeniyle bu ödüle layık görülmüştür.

 

Dünya Bankası

 

Dünya Bankası globalleşme üzerine yaptığı vaka araştırması sonunda ‘Uluslararası Bilinir Marka’ terimiyle Çilek’in dünya markası olduğunu tescilledi.

 

İSMOB Tasarım Yarışması

 

Çilek, Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı İSMOB 2015’in, her yıl düzenli olarak yaptığı tasarım yarışmasında ‘First Class’ yatak odası takımı ile genç odası kategorisinde birinci oldu.

 

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri

 

Capital Dergisi tarafından 2014 yılında 15’incisi düzenlenen ‘Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda Çilek, en beğenilen üçüncü mobilya markası seçildi.

 

Sikayetvar.com Ödülü

 

Çilek, 2014 yılında da sikayetvar.com sitesinin yaptığı değerlendirmeler sonucu ‘Şikayet Yönetimini En Başarılı Şekilde Gerçekleştiren Firma’ seçilerek, 2 yıldır birinciliği elinde tutuyor.

 

İnovasyon Ödülü

 

Çilek, Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’de “İnovasyon Yaşam Döngüsü Kategorisi”nde ödüle layık görülen tek mobilya markası oldu.

 

İTSO Başarı Ödülü

 

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), İnegöl mobilyasının dünyaca tanınmasında etkin rol aldığı için Çilek Mobilya’yı plaketle ödüllendirdi.

 

En Beğenilen Reklam Filmi

 

2004 yılında gerçekleştirdiği ‘’Burada Bizim Sözümüz Geçecek’’ reklam kampanyası, Türkiye’nin en çok okunan internet sitelerinde ‘’hurriyet.com.tr’’ tarafından yapılan anket ile ‘’En Beğenilen Reklam Filmi’’ seçildi.

 

Süper Marka Çilek

 

2005 yılında, Superbrands International tarafından verilen, mobilya sektöründe Türkiye’nin ilk Süpermarkası ödülünü Çilek aldı.

 

İhracatın yıldızı ‘’Çilek’’

 

2006 yılında İhracatın Yıldızları Özel Ödülü’nü alan Çilek Mobilya, İstanbul İhracatçılar Birliği (İİB) tarafından 2006’da Mobilya İhracatı ‘’özel ödül’’, 2007’de ihracat birincisi, 2008-2011 yıllarında ise üst üste ‘’İhracat İkincisi’’ oldu.

 

Yılın KOBİ’si

 

Marketingist Fuarı kapsamında düzenlenen ve Türkiye’nin en başarılı pazarlama fikirlerini ödüllendiren “Think Marketing Ödülleri Yılın Kobisi 2007 Ödülü”nü Çilek aldı.

 

Türkiye’nin En Beğenilen Şirketi

 

Çilek Mobilya. Capital Dergisi tarafından her yıl düzenlenen Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri araştırmasında 2008 yılı Mobilya Sektörü Birincisi oldu.

 

Anadolu Markası Çilek

 

Finansbank, Capital ve Ekonomist’in öncülüğünde düzenlenen Anadolu Markaları yarışması Büyük İşletmeler Ticaret Sektörü 2009 Yılı Birincisi Çilek Mobilya oldu.

 

Endüstriyel Tasarım Ödülü

 

Uluslararası Patent Birliği (UPB) tarafından düzenlenen 2011 Yılı Patent Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım ve Marka Ödül Töreni’nde Çilek Mobilya Endüstriyel Tasarım Beşincilik Ödülü’nü kazandı.

 

İhracat Ödülü

 

İstanbul İhracatçıları Birliği’nin yılın en başarılı ihracatçılarını belirlediği ödül töreninde Çilek Mobilya, 2012 yılı Mobilya Sektörü’nde en çok ihracat yapan 2. marka oldu.

 

ISMOB En İyi Stand Ödülü

 

İstanbul Mobilya Fuarı, İMOB çerçevesinde düzenlenen 6. İMOB Tasarım Yarışması'nda Çilek Mobilya İMOB En İyi Stand Tasarımı Ödülü 2012 ve Genç Odası Kategorisinde "Black Pirate" ile ISMOB 2014 ikincilik ödülünü aldı.

 

A Sınıfı Gümrük Statüsü

 

Çilek Mobilya A.Ş.’ne, Uludağ Gümrük ve Ticaret Belge Müdürlüğü tarafından verilen, ilk A sınıfı onaylanmış kişi statüsüne sahip olması ve gümrük işlemlerinde bu statüye bağlı basitleştirilmiş usullerden ilk olarak yararlanıp yenilikleri yakından takip etmesinden dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 7 Mart 2013’te plaket verildi.

 

400 Bin Ağaç Projesi

 

Orman ve Su işleri Bakanlığı’nca düzenlenen “400 Bin Ağaç” projesine bağışladığı fidanlar ile destek veren Çilek, etkinliğin ana sponsoru olarak plaketini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

 

Trafik Güvenliği Medya Ödülü

 

Çocukların güvenliğini her şeyin üzerinde tutan Çilek, “Trafik Güvenliği Medya Ödülleri’nde arka koltukta emniyet kemeri kullanımını teşvik edici reklam filmi ile ödüle layık görüldü.

 

Alfa Şikayet Yönetimi Ödülü

 

Müşteri memnuniyetini çalışmalarının temel prensibi olarak belirleyen Çilek, Türkiye’de Online Şikayet Yönetimi konusunda ilk kez düzenlenen “Alfa Ödülleri”nde mobilya sektöründe birinci oldu.