Kampanya ve ürünler hakkında iletişim kanalları yoluyla haberder olmak istiyorum
Size özel teklifler ve kampanyalar belirttiğiniz iletişim kanalı yolu ile tarafınıza iletilecektir.

Brileşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi

Çilek, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni İmzaladı

 

Çilek Mobilya, 1995'te başladığı yolda emin adımlarla ilerliyor. Bugün geldiği noktada Çilek; bebek, çocuk ve gençlere yönelik dünya standartlarında ürünler üreten, mobilya sektöründe örnek alınan bir dünya markası konumunda.

 

Çilek, toplam 5 kıtada, 66 ülkede, 444 satış noktası ile Türkiye'den Kuveyt'e, Norveç'ten Almanya'ya, Rusya'dan İspanya'ya, Japonya'dan Meksika'ya kadar milyonlarca çocuğun oda arkadaşı oldu. Uluslararası bir marka olarak global standartlara uyum konusunda Çilek bugüne kadar çok önemli adımlar attı. Bunlardan birisi de Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi.

 

Türkiye'nin uluslararası markası "ÇİLEK" olarak, dünyanın 135 ülkesinde 8 binden fazla, Türkiye'de ise sadece 247 seçkin kuruluşun imzaladığı Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ni imzaladı.

 

Küresel İlkeler Sözleşmesi, sürekli rekabet halindeki iş dünyasında ortak bir kalkınma kültürü oluşturmak üzere evrensel ilkeler öneren yenilikçi bir kurumsal sorumluluk yaklaşımı. Bu kapsamda, insan hakları, çalışma koşulları, çevreyi koruma ve yolsuzlukla mücadele başlıklarında 10 temel ilke belirlenmiş. Bugün, dünyanın en geniş gönüllü platformunu oluşturan binlerce şirket, sendika ve sivil toplum örgütü, bu 10 evrensel ilkeyi; iş stratejilerinin, operasyonlarının ve kültürlerinin birer parçası haline getireceklerini ilan ederek Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılıyor.

 

Çilek, gönüllülük esasına dayanan bu sözleşmeyi imzalamış olmaktan gurur duyuyor. Aslında, Çilek kurulduğu günden bu yana bu 10 ilkeyi prensip olarak benimsemiş bir firma. Faaliyetlerimizin insan sağlığına ve çevreye saygılı, aynı zamanda sürdürülebilir olmasına özen göstermeye her zaman devam edeceğiz. Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesini imzalayarak prensiplerimizi tüm kamuoyu ile şeffaf olarak paylaşıyoruz. Bu sözleşme doğrultusunda her yıl hazırlayacağımız "Communication on Progress (COP)" raporumuzu da Birleşmiş Milletler'e ve kamuoyuna duyuracağız.

 

Birleşmiş Milletler İlerleme Raporu 2014 indirmek için tıklayınız.